ZPĚT NA SPPL - KRONIKA POCHODU ŽIVOTA

 

POCHOD ŽIVOTA / XXIX. / 2006

 

FOTOSERIÁL TÝMU JAMAJKA

 

Obr. 1 Triumfální příchod týmu JAMAJKA na nádraží. Tým byl nesporným favoritem, neboť v minulých sezónách prokázal své kvality a rovněž ve vyladění formy na letošní klání neponechal nic náhodě. Zde ovšem došlo k velkému faux pas pořadatelské strany. Chyběl červený koberec! Toto trestuhodné opominutí vyvolalo v řadách reprezentantů karibského státu značnou rozladu.

 

Obr. 2 Slavnostní nástup veškerého zúčastněného pivního lidu; bok po boku jsou seřazeni borci zvučných jmen. Odehrálo se při zahajovacím aktu v Domoušicích.

 

Obr. 3 Tak utíkají ti nejlepší z nejlepších (JAMAJKA) po deseti pivech při teplotě 30 °C. Inu, honí je žízeň.

 

Obr. 4 A mají dokonce energii i na blbosti…Asi mu byla zima…Po domluvě a informaci, že v popáleninovém centru by ho nejdříve nechali vystřízlivět, se borec nechal přemluvit k pochodu do další hospody.

 

Obr. 5 Tým drží za všech okolností pospolu. Ve zlém i dobrém…co z těla vychází, rozkoš provází.

 

Obr. 6 "Vole…sedim, no a najednou se ta lavice nějak zhoupla nebo co…"

 

Obr. 7 Tak tomu se říká pomocná ruka. Vždyť to znáte děti - v nouzi poznáš přítele. Aby bylo jasno, tak pomáhá ten v červených kalhotách.

 

Obr. 8 Občerstvovací stanice u vodárny. Zde se již na některých borcích začíná projevovat únava. Nejpravděpodobnější příčinou je dehydratace vyvolaná nedostatečným příjmem tekutin, protože kolik je dvacet piv na čtyři písmena v křížovce? No přece MÁLO!

 

Obr. 9 Někteří únavou doslova padali na ústa. Štěstí, že skoro nic nepili! Víte co by udělal alkohol v takovém vedru?!

 

Obr. 10 Lídr týmu JAMAJKA při opravě svých poškozených kalhot (zip i s knoflíkem shořel při neustávajícím provozu). Jeho nepřítomný výraz byl způsoben pohroužením do absolutní fascinace krajinou a nijak nesouvisel s účastí v soutěži. Pan Ing. Nebudeme Jmenovat je neobyčejně senzitivní člověk a přechody barevných tónů během západu slunce jsou pro něj nevyčerpatelnou studnicí inspirace. Nad přízemní věci je naopak povznesen…

 

Obr. 11 Zde pan Ing. při laškování s týmovým kolegou. Problém, do kterého se na tomto snímku pohroužili zní - kdo koho?

 

Obr. 12 Pak ale pan Ing. znenadání upadl! Nevím, zda k tomuto pokusu o vyproštění byl zvolen optimální postup; "když on je jako guma, tak si ho poď vytáhnout sám ty debile".

 

Obr. 13 Když musíš, tak musíš. A můžeš kde chceš! A ještě zajímavý pohled dolu - kdy se Ti to takhle pěkně sejde?

 

Obr. 14 Kolik lidí je potřeba na zavázání jedné tkaničky? A kolik piv?

 

Obr. 15 Každý muž ví, že přátelství vzniklá v boji jsou věčná. Svým druhům jste nesčetněkrát zachránil život a oni zase vám. Toto nelze zapomenout. Byl jsem v sobotu 24.6.2006 svědkem mnoha takovýchto situací a věřte, že jsou to silné momenty, i když je sledujete pouze jako nezúčastněný pozorovatel. Posuďte sami - bez ohledu na své strádání vleče hrdina svého těžce raněného druha. Mohl by přitom v beznadějné situaci spasit alespoň svůj život rychlým sprintem do Áji na cílovou kontrolu. Promiňte,… promiňte,…jsem dojat…musím končit